Relacja z Open Source Day 2016

Open Source Day 2016 - Zespół Intalio

26 kwietnia 2016 roku odbyła się w Hotelu Marriott w Warszawie kolejna edycja Open Source Day - jednego z największych międzynarodowych wydarzeń poświęconych wolnemu oprogramowaniu w Europie Środkowej. W tym roku na konferencji zarejestrowała się rekordowa liczba ponad 800 uczestników oraz ponad 3000 osób śledzących wydarzenia online.

INTALIO Open Source Experts występowało w tym roku wraz z producentem Zimbra jako Silver Partner konferencji. Tegoroczna edycja imprezy była dla nas doskonałą okazją do zaprezentowania naszych rozwiązań szerszemu audytorium, zwłaszcza Systemu poczty i pracy grupowej Zimbra, systemu obsługi zgłoszeń serwisowych OTRS, systemu zarządzania zadaniami Redmine oraz ich wzajemnych integracji.

Nasze stoisko było miejscem bardzo wielu rozmów z osobami na codzień zarządzającymi infrastrukturą IT w firmach i instytucjach publicznych. Potwierdzały one duże zainteresowanie Zimbrą jako doskonałym systemem pocztowym będącym świetną alternatywą dla MS Exchange oraz możliwościami integracji systemu Zimbra z innymi rozwiązaniami. Przeprowadziliśmy także bardzo wiele ciekawych rozmów na temat możliwości zastosowania systemu obsługi zgłoszeń elektronicznych - OTRS.

Jako Silver Partner imprezy mieliśmy możliwość przeprowdzenia prezentacji systemu podczas sesji dzielonej. Nasza prezentacja zatytułowana: "Zimbra jako nowoczesne i bezpieczne narzędzie do poczty i pracy grupowej w organizacji - praca grupowa, bezpieczeństwo, integracje z innymi systemami i wideokonferencje" zebrała blisko 300 uczestników, co dało w  efekcie spore audytorium osób, które mogły dowiedzieć sie więcej o systemie Zimbra, jego możliwościach i zastosowaniach.

Mamy nadzieję, że nasze spotkanie z przedstawicielami świata Open Source przełoży się na większą wiedzę i świadomość klientów o możliwościach oferowanych przez nas rozwiązań. 

Dziękujemy wszystkim z Państwa z którymi mieliśmy okazję sie spotkać podczas Open Source Day 2016 i zapraszamy do współpracy.