Zimbra liderem systemów poczty i pracy grupowej z rodziny Open Source.

Zimbra – co to jest?

Zimbra to rozwiązanie oparte na otwartym oprogramowaniu, wspierające pracę grupową i wymianę informacji z kompletną usługą poczty elektronicznej, kalendarzem, książką adresową, udostępnianiem plików i zadaniami.

Zimbra – zastosowanie

System jest dedykowany przedsiębiorstwom z różnych branż - edukacji, jednostkom rządowym i samorządowym. Środowisko Zimbra jest zgodne z nowoczesną infrastrukturą techniczną, wspiera systemy Windows, Linux, Mac OS oraz systemy mobilne.

zimbra-baner_0.jpg

Zimbra jest rozwiązaniem, które konkuruje pod wieloma względami z innymi systemami, takimi jak: MS Exchange, Lotus Notes czy Groupwise, przynosząc ponadto użytkownikom szereg oszczędności. Jako rozwiązanie otwarte daje możliwości rozszerzania i integracji z innymi środowiskami dzięki dodatkom zwanymi zimletami.


Zimbra - funkcjonalność

baner_1104px.png


 

Konfigurator licencji Zimbra

Korzyści systemu Zimbra

 • wysoka niezawodność systemu, bogata administracja online z możliwością zarządzania kopiami zapasowymi i odzyskiwaniem skrzynek pocztowych. Zimbra została stworzona po to, by zarządzanie pocztą było jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne;
 • środowisko łatwe w utrzymaniu i administrowaniu z możliwością integracji z Active Directory;
 • elastyczny i funkcjonalny klient webowy, pełna integracja z Microsoft Outlook i urządzeniami mobilnymi;
 • Zimbra to rozwiązanie kompatybilne ze środowiskami Windows, Mac i Linux;
 • komercyjny koszt licencji niższy o ok 40% w porównaniu do Microsoft Exchange;
 • wysokie bezpieczeństwo rozwiązania dzięki wbudowanym mechanizmom AS/AV.

  Cenisz sobie bezpieczeństwo? Chcesz zbudować funkcjonalne środowisko poczty w oparciu o system Zimbra? Zapraszamy do skorzystania z naszej kompleksowej oferty.

 • Wdrożenie systemu Zimbra zunifikowało środowisko poczty elektronicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego, jednocześnie dodając funkcjonalności pracy grupowej, takie jak współdzielone kalendarze, wspólna książka adresowa, listy dystrybucyjne, aktówka, itp. Przy tak dużej skali migracji, istotnym poza pracą poprzez przeglądarkę stała się równoczesna możliwość odbierania poczty z wykorzystaniem tradycyjnych klientów poczty elektronicznej, to pozwoliło na bezprzerwowe przełączenie użytkowników do nowego systemu poczty i pracy grupowej jakim stała się Zimbra.

  dr inż. Przemysław Baranowski
  Dyrektor Techniczny Centrum Komputerowego Uniwersytetu Zielonogórskiego
 • Nasza firma potrzebowała mobilnego rozwiązania, które w jednym miejscu skupiała otoczenie biurowe naszej firmy. Poczta elektroniczna, wspólne kalendarze, miejsce na plik dostępne dla każdego posiadacza, które można udostępnić dowolnemu pracownikowi firmy, kontakty do wszystkich pracowników firmy oraz interfejs działający w przeglądarce internetowej to jest to czego potrzebowaliśmy. System Zimbra pozwolił na tą mobilność i ułatwił znacznie komunikację w naszej firmie. W naszym mniemaniu system cały czas jest rozwijany w dobrym kierunku, co pozwala nam wiązać z nim nadzieje długiej współpracy.

  Tomasz Schindler
  Specjalista ds. IT, Inwemer Partner Sp. z o.o.
wdro.png

Wdrożenie Zimbry

dowiedz się więcej

porownanie-gwiazdki.png

Porównanie z Konkurencją

dowiedz się więcej

Sprawdź nas

Wdrozenia

Wdrożenia

przygotujemy plan wdrożenia uwzględniający dobre praktyki dla aplikacji, wirtualizacji oraz systemów operacyjnych.

zapytaj o wdrożenie

Migracje i Upgrade'y

Migracje i upgrade'y

przeprowadzimy migrację poczty z MS Exchange, Lotus Notes i innych systemów informatycznych do Open Source.

zapytaj o usługę

Szkolenia

Szkolenia

przeprowadzimy warsztaty administracyjne oraz szkolenia użytkowników systemów.
 

zapytaj o szkolenie

Konsultacje IT

Konsultacje IT

wskażemy dla Twojej firmy dobre kierunki związane z rozwiązywaniem problemów IT i BPMS oraz z zakresu bezpieczeństwa środowisk.

zapytaj o konsultację


 

Blog Zimbry