Nextcloud chmura - praca z plikami

Zdalna praca jest teraz bardzo popularną i wykorzystywaną opcją w firmach wielu branż. Wymiana plików w postaci dokumentów i różnych opracowań, jest niezbędna do prowadzenia biznesu.

 
Przesyłanie plików poprzez email jest jednym z typowych scenariuszy, natomiast niesie ze sobą dość dużo ograniczeń natury technicznej i ograniczeń w zarządzaniu treścią.
 
Bardzo dobrym rozwiązaniem dla firm i instytucji w przypadku potrzeby sprawnej wymiany dokumentów pomiędzy Zespołami jest rozwiązanie Nextcloud, jest to prywatna firmowa chmura, do której użytkownicy mają dostęp na kilka sposobów:
 
a. Poprzez przeglądarkę www.
 
 
 
b. Poprzez agenta zainstalowanego na komputerze, który odpowiada za synchronizację plików. 
 
 
 

Nextcloud chmura – co warto wiedzieć?

Wyobraźmy sobie, że powołujemy zespół projektowy, który ma opracować pewną koncepcję dla klienta. Jako szef zespołu tworzysz na swoim komputerze katalog z dokumentami i oznaczasz go jako element, który ma być synchronizowany z usługą Nextcloud chmura.
Dodatkowo jako właściciel tego katalogu lub jako inna osoba uprawniona, w samym systemie Nextcloud chmura udostępniasz ten właśnie katalog innym użytkownikom firmy. Ponieważ oni również mają zainstalowanych agentów na swoich komputerach, przy najbliższej synchronizacji agenta z Nextcloudem, zobaczą udostępniony folder z zawartością.
I to nie wszystko, ponieważ w dowolnym momencie możesz zalogować się do firmowej usługi Nextcloud i uzyskać zdalny dostęp do plików
 
 
 
  • Ustawiasz raz i już. Co więcej, poprzez własną chmurę możesz również tworzyć i edytować dokumenty z innymi użytkownikami online. I to działa bardzo dobrze!

 
  • Jeżeli tworzysz schematy, bądź pracujesz na diagramach, to sama usługa Nextcloud chmura również umożliwi Ci szybką i efektywną pracę w tym zakresie.

 
  • Jeżeli chciałbyś udostępniać elementy innym osobom na zewnątrz, to również poczujesz się ukontentowany. Nextcloud chmura dostarcza takiego rozwiązania - możesz zdecydować komu udostępniasz i na jak długo.

Nextcloud chmura – zalety

> Łatwy dostęp do plików w dowolnym miejscu.

> Najwyższe bezpieczeństwo. Wbudowana kontrola dostępu do plików.

> Integracja z innymi środowiskami IT.

Podobne rozwiązania firm konkurencyjnych niosą ze sobą sporo ograniczeń. Tutaj sam decydujesz o kształcie usługi i polityce prywatności swojej firmy! Dlatego nie zwlekaj, postaw na naszą usługę Nextcloud chmura i ciesz się o wiele szybszym, bezpieczniejszym i zdecydowanie bardziej efektywnym środowiskiem pracy.