Zimbra obsługuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe z YubiKey!

2fa

Bezpieczeństwo danych przechowanych na poczcie e-mail to sprawa kluczowa. Szczególnie przy dzisiejszej technologii, kiedy atakujący łatwo mogą przejąć konto użytkownika. 

Jak zabezpieczyć konto przed nieautoryzowanym przejęciem? 

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) to dodatkowa warstwa zabezpieczenia dla kont internetowych. Korzystając z tej technologii użytkownicy są identyfikowani za pomocą dwóch różnych komponentów. Jednym z nich może być klucz, małe urządzenie elektroniczne, kształtem przypominaje pendrive np. YubiKey. Korzystanie z klucza sprawia, że włamanie się do konta pocztowego jest znacznie utrudnione. W przeciwieństwie do innych form zabezpieczeń, do klucza USB trzeba mieć fizyczny dostęp, a to zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo danych.

Jak korzystać z klucza USB? 
Podczas logowania do poczty po podaniu prawidłowej nazwy użytkownika i hasła jesteśmy proszeni o podłączenie klucza do portu USB w komputerze lub telefonie. 

YubiKey dla konta Zimbry 
Zimbra obsługuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe z YubiKey, ale również z innymi kluczami USB. Aby korzystać z tej formy autoryzacji, na początku należy skonfigurować klucz zgodnie z zaleceniami producenta i wybrać protokół TOTP. Następnie przechodząc do właściwości konta Zimbra należy wybrać opcję -  Skonfiguruj uwierzytelnianie dwuetapowe. Po konfiguracji logowanie przebiegać będzie w dwóch etapach, najpierw poprzez podanie nazwy użytkownika i hasła, a następnie podłączenia klucza USB.  

Chcesz lepiej poznać rozwiązanie Zimbra? Napisz do nas chętnie odpowiemy na Twoje pytania. 

Tagi: