Tytuł "Top Player" w raporcie Radicati dla Zimbry

Radicati kwadrant

Grupa Radicati umieściła Zimbrę na pozycji "Najlepszego gracza" w corocznym rankingu Messaging Platforms for Service Provider Market Quadrant. Stworzony przez grupę raport, ma pomóc inwestorom, organizacjom, usługodawcom i dostawcom, podejmować świadome decyzje dotyczące wyboru platform poczty i pracy grupowej. 

"Nabycie Zimbry w 2015 r.przez  Synacor znacząco ożywiło platformę" - stwierdziła Sara Radicati z The Radicati Group. "Mając na uwadze zwiększenie znaczenia API  i rozwój chmury, Synacor zaprojektował Zimbrę jako otwartą, rozszerzalną i bezpieczną platformę. W rezultacie Zimbra jest dobrym wyborem dla usługodawców, przedsiębiorstw, agencji rządowych i branż regulowanych, takich jak finanse i opieka zdrowotna. "

 
Zimbra oferuje kompletną platformę współpracy obejmującą: pocztę e-mail, kalendarz, zadania, udostępnianie plików, czat i wideokonferencje. System Zimbra wdrożono dla około 500 milionów skrzynek pocztowych. Zimbra wsółpracuje z około1 500 partnerami, jej klienci to ponad 2500 przedsiębiorstw, prawie 1000 agencji rządowych.
 
Radicati wymienia mocne strony Zimbry:
 

  • Zimbra Collaboration to łatwa do wdrożenia, w pełni funkcjonalna platforma, która jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich usługodawców, przedsiębiorstw i agencji rządowych poszukujących platformy wymiany wiadomości i współpracy.
  • Zimbra Collaboration może być wdrażana lokalnie, w chmurze lub jako rozwiązanie hybrydowe. Dzięki sieci partnerów Zimbra Business Solution Provider jest też dostępna w wersji hostowanej

 
Rozwiązania Zimbry zapewniają użytkownikom kontrolę nad fizyczną lokalizacją miejsca, w którym znajdują się wrażliwe informacje. Jest to szczególnie ważne dla agencji rządowych, instytucji finansowych czy służby zdrowia.
 
Serwer Zimbra zawiera funkcjonalność aktówki służąca zarządzaniu dokumentami, umożliwiającą użytkownikom ich przesyłanie, zapisywanie załączników i udostępnianie plików innym użytkownikom - wszystko to w interfejsie webowym.
 
Zimlety i rozbudowane API pozwalają w łatwy sposób integrować Zimbrę z innymi systemami i rozszerzać jej funkcjonalność.
 
Zimbra pozwala na synchronizację danych z urządzeniami mobilnymi wykorzystując protokół Microsoft Exchange ActiveSync.
 
Zimbra Collaboration oferuje również dodatek Zimbra Talk, która zapewnia funkcje czatu, videokonferencji, grupowej edycji dokumentów oraz udostępnianie pulpitu - wszystko to z poziomu webowego interfejsu Zimbry.
 
Wszystkie funkcje Zimbra (z wyjątkami Zimbra Talk i Zimbra Suite Plus) są dostępne w standardzie, dzięki czemu klienci nie muszą nieustannie kupować dodatkowych produktów. 

Link do raportu znajduje się poniżej.

Tagi: