Open Source Day 2017 - po konferencji

Open Source Day 2017

Zainteresowanie tematyką Open Source nie maleje, co jest bardzo dobrą informacją. Podczas tegorocznej edycji imprezy stoiska wystawców, w tym nasze, odwiedziło bardzo wiele firm i administarorów IT spośród około 1000 zarejestrowanych uczestników konferencji. Mam tu na myśli szczególnie te firmy, z którymi mogliśmy porozmawiać o rozwiązaniach i ich doświadczeniach z systemami, które oferujemy. Z tej perspektywy to świetna okazja do nawiązania współpracy w wielu obszarach, ponieważ w trakcie konferencji rozmawialiśmy o Zimbrze, o archiwach pocztowych, zimletach i pracy z systemem ticketowym jakim jest OTRS.

Z naszych spostrzeżeń możemy dodać, że być może w przyszłości warto byłoby postawić na nieco inną formę organizacji OSD. Na formę, która umożliwi zaprezentowanie znacznie szerszego portfolio rozwiązań Open Source dla firm SMB, a nie przede wszystkim segmentu Enterprise. Ta obecna formuła imprezy nie daje szansy na pozyskanie wiedzy o konkretnych narzędziach do zastosowania w biznesie, może poza jedynie Zimbrą, Zabbixem i Zextras.

Duża część konferencji nastawiona jest przed wszystkim na dużych graczy z rynku, dla których można zorganizować zupełnie oddzielne sesje lub osobną imprezę. Ale to tylko nasze spostrzeżenie, które nasuwa się na podstawie udziału w dwóch ostatnich Open Source Day.

Podczas konferencji staraliśmy się podkreślić, że szeroko rozumiany rozwój w obszarze Open Source jest dla INTALIO szczególnie ważny. Na naszym stoisku uczestnicy konferencji mogli pozyskać lornetki, które stanowią alegorię do postrzegania rozwiązania Open Source w dłuższej perspektywie rozwoju oraz jako rozwiązania o największym potencjalne biznesowym. Jako Intalio staramy się właśnie tak podchodzić do różnych pomysłów czego przykładem jest nasze portfolio produktów.

Na wystąpieniu w sesji prezentacji podkreśliliśmy również, że bardzo się cieszymy, że doczekaliśmy czasu, kiedy to Zimbra traktowana jest jako konkurencyjne rozwiązanie do MS Exchange oraz Lotus Notes. Bardzo nas to cieszy, ponieważ czekaliśmy na ten fakt na naszym rynku przez 7 lat. Dlaczego dopiero teraz tak się dzieje? Uważamy, że to za sprawą bardzo dobrej roboty Synacor w ciągu ostatnich dwóch lat, nawiązaniu ich współpracy z Zextras i przebudowie podejścia do Zimbry od strony biznesu. Dla nas to nowe rozdanie z wieloma szansami na wdrożenia w wielu obszarach. I staramy się dołożyć do tego własne przysłowiowe trzy grosze.

LINK DO MATERIAŁÓW VIDEO Z KONFERENCJI

Prezentacja Intalio i Synacor dostępna jest od 6:19:00

 

Intalio na Open Source DayIntalio na Open Source DayIntalio na Open Source DayIntalio na Open Source DayIntalio na Open Source DayIntalio na Open Source DayIntalio na Open Source DayIntalio na Open Source DayIntalio na Open Source DayIntalio na Open Source Day

Tagi: