Jak skutecznie pozbyć się spamu?

Jak pozbyć się spamu - SpamTitan
Nasze skrzynki mailowe codziennie zalewane są różnego rodzaju nachalnymi ofertami reklamowymi, co prowadzi do zapchania skrzynek i przeciążenia serwerów pocztowych. Jednak problem ten nie ogranicza się jedynie do nadmiaru niechcianych ofert. Ataki hakerów, realizowane poprzez wiadomości e-mail, stanowią poważne zagrożenie. Chociaż większość tego rodzaju incydentów to przestępstwa związane z złośliwym oprogramowaniem lub phishingiem, to jednak tego typu komunikaty muszą dotrzeć do nas w jakiś sposób. Zazwyczaj są rozprzestrzeniane za pomocą SPAMU. Obecnie takie zagrożenia stają się coraz bardziej niebezpieczne. Większość wiadomości phishingowych, wysyłanych masowo, posiada błędy językowe i niepoprawną składnię. Jednak przestępcy korzystający z powszechnie dostępnych narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak np. ChatGPT, mogą wygenerować teksty, które są poprawnie napisane. W ten sposób trudno jest rozpoznać, regularną wiadomość, od tej stanowiącej zagrożenie.
 

Jak pozbyć się spamu?

Aby zabezpieczyć skrzynki pocztowe przed zagrożeniami, niezbędne jest wdrożenie w firmie odpowiednich rozwiązań. Jednym z wiodących liderów w tym zakresie jest SpamTitan - kompleksowe rozwiązanie antyspamowe. SpamTitan stanowi ochronę przed zagrożeniami, zarządzając przepływem wiadomości e-mail, analizując wiadomości otrzymywane przez pracowników, blokując spam, wirusy i złośliwe oprogramowanie. Wprowadzenie takiego narzędzia może skutecznie zminimalizować ryzyko ataków i utrzymanie bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej w firmie.
 

Najważniejsze funkcjonalności SpamTitan:

  • Filtrowanie Spamu: SpamTitan oferuje zaawansowane filtrowanie spamu, gwarantując 99,9% skuteczności wykrywania niechcianych wiadomości, dzięki wielopoziomowej analizie.
  • Blokowanie wirusów oraz złośliwego oprogramowania: Rozwiązanie skutecznie eliminuje zagrożenia związane z wirusami i złośliwym oprogramowaniem, zapewniając bezpieczeństwo informacji przesyłanych przez e-mail. 
  • Raportowanie: SpamTitan umożliwia generowanie raportów, które są wysyłane użytkownikom. Raporty zawierają listę e-maili, które nie zostały dostarczone do odbiorcy z powodu podejrzenia spamu lub obecności wirusów. 
  • Skanowanie poczty wychodzącej: Rozwiązanie zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów i innego złośliwego oprogramowania za pośrednictwem e-maili wysyłanych przez pracowników.
Oczywiście to nie wszystkie funkcjonalności, które może nam zaoferować rozwiązanie SpamTitan. Po szczegółowe informacje odsyłamy na stronę producenta. 
 
W INTALIO specjalizujemy się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem poczty elektronicznej, w tym implementujemy zabezpiecznia pocztowe z wykorzystaniem technologii takich jak SpamTitan. Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy lub masz pytania - napisz do nas. 
 
 

Sprawdź inne wpisy