Intalio na Nextcloud Conference w Berlinie

nextcloud conference

Miło nam poinformować, że 29 sierpnia 2017 roku mogliśmy wziąć udział w konferencji poświęconej rozwojowi platformy Nextcloud dla biznesu. 

Spotkanie w Berlinie na Uniwersytecie Technologicznym przyciągnęło wielu partnerów i developerów Nextcloud. Mieliśmy zatem okazję porozmawiać z autorami platformy bezpośrednio i wysłuchać ich wystąpień podczas sesji dzielonej. 

Równolegle odbywały się spotkania dla developerów platformy w trybie warsztatów nad obecnymi i przyszłymi zagdanieniami realizowanymi poprzez platformę Nextcloud.

W trakcie prezentacji mogliśmy posłuchać o wizji Nextcloud poprowadzonej przez jej głównego autora Franka Karlitschek oraz wystąpień partnerów projektu jak Red Hat, Collabora i innych. Na spotkaniu omówione zostały również case study na przykładzie klientów klasy Enterprise.

Intalio jest szczególnie zainteresowane tą platformą z dwóch powodów. Po pierwsze w nowej edycji Zimbry 8.8 natywnie będzie dodana wtyczka do współpracy Nextcloud i Zimbry. Po drugie Nextcloud jak najbardziej może być dodatkowym rozwiązaniem poza Zimbrą dla firm i instytucji zainteresowanych sprawnym zarządzaniem plikami i dokumentami. Dla środowisk Enterprise Nextcloud oferuje również wiele innych narzędzi usprawniających wewnętrzną komunikację w organizacji.

Czym jest Nexcloud i jak wygląda na tle konkurencyjnych rozwiązań, można zobaczyć tutaj.

spotkanie w Berlinie na Nextcloud