Domena gov.pl - NASK narzucił nowe standardy

Zgodnie z wymogiem wprowadzony przez NASK wszystkie organy państwa będą musiały obsługiwać mechanizmy takie jak DKIM, SPF, DMARC a także uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). Bez wskazanych zabezpieczeń dany podmiot nie będzie mógł już dłużej posługiwać się domeną gov.pl. 

Instytucje, które korzystają z Zimbry nie mają powodu do zmartwień. Zimbra obsługuje wszystkie wymagane standardy! 

Weryfikacja tożsamości DKIM, SPF, DMARC 
Za pomocą DKIM, SPF oraz DMARC automatycznie sprawdzana jest autentyczność wysyłanej wiadomości, poprzez weryfikację, czy została nadana z serwera, który jest do tego autoryzowany we wpisach SPF oraz czy podpisana jest za pomocą mechanizmu DKIM. Jeśli zostanie wykryte naruszenie, mamy możliwość zdefiniowania czy serwer ma tą wiadomość odrzucić, oznaczyć w odpowiedni sposób, czy nie podejmować żadnej akcji.

Podwójna ochrona dostępu do konta 
Zimbra obsługuje również mechanizm podwójnej autentykacji (2FA), który zapewnia dodatkową warstwę ochronną. Korzystając z 2FA aby uzyskać dostęp do konta trzeba potwierdzić swoją tożsamość za pomocą dwóch różnych składników. Chroni to użytkowników przed wykradaniem haseł i innymi zagrożeniami takimi jak phishing. 

Niezależnie od narzuconych z góry wymagań, standardy DKIM, SPF, DMARC oraz 2FA  zwiększają bezpieczeństwo poczty i ograniczają ryzyko cyberataków. Dlatego zalecamy, aby korzystały z nich nie tylko organy państwowe, ale również inne firmy i organizacje. 

Jeśli chcesz lepiej poznać rozwiązanie poczty elektronicznej Zimbra - skontaktuj się z nami. 

Tagi: