Czy Zimbra to odpowiednie rozwiązanie dla urzędów?

Zimbra dla instytucji GOV

Urzędy publiczne stoją w obliczu wyzwań związanych z efektywnym zarządzaniem danymi oraz zapewnieniem bezpieczeństwa informacji. W obliczu tych wyzwań nasuwa się pytanie: 

Czy Zimbra może stanowić skuteczne rozwiązanie dla sektora publicznego? 

Dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego system poczty i pracy grupowej Zimbra cieszy się tak dużym uznaniem wśród jednostek GOV oraz czy warto rozważyć jego wdrożeniem w swojej organizacji.

  • Bezpieczeństwo danych 

W obliczu rosnących zagrożeń związanych z cyberbezpieczeństwem, ochrona danych pocztowych staje się priorytetem dla wielu urzędów. To co wyróżnia Zimbrę to możliwość przechowywania danych na własnych serwerach, a to oznacza większą kontrolę oraz minimalizuje obawy związane z przechowywaniem danych w chmurze zewnętrznych dostawców. Co więcej, Zimba spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, zapewniając mechanizmy podwójnego uwierzytelniania (2FA), weryfikację tożsamości za pomocą DKIM, SPF, DMARC oraz mechanizmy szyfrowania SSL, co czyni ją odpowiednim wyborem dla urzędów, które muszą spełniać konkretne wymogi związane z bezpieczeństwem.

  • Funkcjonalność i integracja z systemami

Poza wysokim bezpieczeństwem rozwiązania, system Zimbra oferuje bogatą funkcjonalność, pozwalającą na wygodną współpracę. Zimbra zapewnia podstawowe funkcje, takie jak poczta e-mail, kalendarze, książki adresowe, czy czat. Możesz także tworzyć oraz udostępniać dokumenty - wszystko w jednym miejscu. 

Co więcej, jeśli chcesz dopasować ją do swoich potrzeb, masz możliwość rozbudowy systemu za pomocą integracji z innymi narzędziami. Programowalne dodatki do systemu tzw. zimlety, pozwalają na wprowadzanie własnych pomysłów na funkcjonalność i integrację. Taka możliwość czyni Zimbrę bardzo elastycznym narzędziem biznesowym. 

  • A co z kosztami?

Nie można pominąć kwestii kosztów. Zimbra stanowi atrakcyjny wybór nie tylko ze względu na swoje zalety funkcjonalne, ale także ze względu na stosunek jakości do ceny. Licencje GOV, dedykowane samorządom, przekładają się na bardzo przystępne ceny wdrożenia.

  • Dofinansowanie dla samorządów

Co więcej, dzięki aktualnemu programowi "Cyberbezpieczny Samorząd" masz możliwość uzyskania dofinansowania na wdrożenie systemu Zimbra, co może znacząco obniżyć koszty.

Czy w Twojej instytucji używane są przestarzałe narzędzia? Chcesz uniezależnić się od zewnętrznych dostawców poprzez wdrożenie własnego serwera poczty? Jeśli tak, teraz jest idealny moment, by rozważyć wdrożenie Zimbry. Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 września 2023.  

Jeśli chciałbyś uzyskać więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej z dedykowanymi produktami pod projekt. 

Jeżeli zastanawiasz się jak budżetowo może wyglądać taki projekt, skorzystaj z naszego konfiguratora projektu. Poprowadzimy Cię przez najważniejsze zagadnienia związane z doborem środowiska oraz jego opcjami. 

 

 

Możesz również umówić się z nami na indywidualną darmową konsultację, aby omówić Twoją sytuację i znaleźć rozwiązanie, które spełni Twoje wymagania.