Czy Zimbra jest nadal Open Source?

Czy Zimbra jest nadal Open Source

Pod koniec maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 7. Ogólnopolskim Konwencie Informatyków, konferencji skierowanej do pracowników działów IT z administracji publicznej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, z którymi mieliśmy okazję się spotkać i porozmawiać. Wraz z Intalio, na konferencję przybyli również przedstawiciele Zimbry Synacor - Matthias Kunz i Andrew Shingler, którzy z Zimbrą związani są od wielu lat.

Podczas konferencji Matthias i Andrew opowiedzieli o systemie poczty i pracy grupowej Zimbra, a także odpowiedzieli na najbardziej nurtujące pytania dotyczące tego rozwiązania. Wywiad znajdziesz na naszym kanale Youtube.   

Co to jest - Zimbra?

Zimbra to zaawansowane oprogramowanie pocztowe i narzędzie do pracy grupowej, które oferuje kompleksowe rozwiązania do współpracy i wymiany informacji. Jest szczególnie dedykowane dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz organizacji rządowych i samorządowych, które cenią sobie bezpieczeństwo i prywatność swoich danych.

Czy Zimbra jest najlepszym rozwiązaniem dla organizacji rządowych?

Z wywiadu dowiesz się, dlaczego Zimbra jest tak popularnym wyborem instytucji rządowych. Rządy, samorządy lokalne, ale także organizacje i firmy dla których bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie coraz częściej decydują się przechowywać dane w swoich własnych centrach danych, zamiast korzystać z rozwiązań opartych na chmurze.

Zimbra oferuje podstawowe funkcje, takie jak poczta e-mail, kalendarze, książki adresowe, czat oraz umożliwia współpracę, tworzenie i udostępnianie dokumentów w jednym miejscu. Zapewniając dostęp do wszystkich tych funkcjonalności, Zimbra jednocześnie umożliwia instytucjom rządowym przechowywanie i zarządzanie danymi na swoich własnych serwerach, co daje im pełną kontrolę nad informacjami.

Zimbra, a Microsoft 365

Co sprawia, że Zimbra jest trzecim najpopularniejszym rozwiązaniem do współpracy na świecie? Coraz więcej organizacji decyduje się na przejście właśnie na tę platformę. Jakie są różnice między Zimbrą a konkurencyjnymi rozwiązaniami, takimi jak popularne Microsoft 365 czy Google Workspace?

Zimbra oferuje podstawowe funkcje poczty, dostarczając klientom narzędzi do pracy grupowej i umożliwiając pracę z dowolnego miejsca na świecie. Klienci cenią sobie funkcjonalne środowisko pracy przy zachowaniu niskich kosztów licencji. Ponadto, co szczególnie wyróżnia Zimbre na tle innych rozwiązań, to możliwość wdrożenia oprogramowania we własnym centrum danych. 

Czy Zimbra jest nadal Open Source?

Ważnym punktem omawianym przez przedstawicieli Zimbry był również plan rozwoju tego rozwiązania. Mimo zmian w strategii, producent nadal pozostaje wierny idei Open Source.

Kod źródłowy Zimbry jest dostępny publicznie, co umożliwia społeczności rozwijanie i dostosowywanie go do swoich potrzeb.

Intalio jako Gold Partner Zimbry udostępnia bezpłatną wersję Zimbra 10 Open Source, która jest przez nas na bieżąco aktualizowana o patche bezpieczeństwa. Darmową wersję produktu moża pobrać ze strony zintalio.com

Słyszałeś pewnie, że obecna wersja Zimbry 8.8.15 Open Source będzie wygaszona z końcem tego roku. Jeśli posiadasz jedną z wersji Zimbry Open Source przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny poradnik. Zgromadzone tam informacje pomogą Ci zaplanować przejście do Zimbry 10 w wersji Open Source lub Network Edition. 

Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu Zimbra oraz w jakim kierunku będzie dalej się rozwijać - zapraszamy do obejrzenia wywiadu z przedstawicielami Zimbry. Film możesz możesz znaleźć na naszym kanale Youtube