NEXTCLOUD - praca z plikami w prywatnej chmurze

Zdalna praca jest teraz bardzo popularną i wykorzystywaną opcją w firmach wielu branż.

Wymiana plików w postaci dokumentów i różnych opracowań, jest niezbędna do prowadzenia biznesu.

 
Przesyłanie plików poprzez email jest jednym z typowych scenariuszy, natomiast niesie ona ze sobą dość dużo ograniczeń natury technicznej i ograniczeń w zarządzaniu treścią. 
 
Bardzo dobrym rozwiązaniem dla firm i instytucji w przypadku potrzeby sprawnej wymiany dokumentów pomiędzy Zespołami jest rozwiązanie Nextcloud.
Jest to prywatna firmowa chmura, do której użytkownicy mają dostęp na kilka sposobów. 
 
a. Poprzez przeglądarkę www.
 
 
 
b. Poprzez agenta zainstalowanego na komputerze, który odpowiada za synchronizację plików. 
 
 
 

Jak to działa?

Wyobraźmy sobie, że powołujemy zespół projektowy, który ma opracować pewną koncepcję dla klienta. Jako szef zespołu tworzysz na swoim komputerze katalog z dokumentami i oznaczasz go jako element, który ma być synchronizowany z firmową chmurą Nextcloud.
Dodatkowo jako właściciel tego katalogu  lub jako inna osoba uprawniona, w samym systemie Nextcloud udostępniasz ten właśnie katalog innym użytkownikom firmy. Ponieważ oni również mają zainstalowanych agentów na swoich komputerach, przy najbliższej synchronizacji agenta z Nextcloudem, zobaczą udostępniony folder z zawartością.
I to nie wszystko, ponieważ w dowolnym momencie możesz zalogować się do firmowej usługi Nextcloud i uzyskać zdalny dostęp do plików
 
 
 
  • Ustawiasz raz i już. Co więcej, poprzez własną chmurę możesz również tworzyć i edytować dokumenty z innymi użytkownikami online. I to działa bardzo dobrze!

 
  • Jeżeli tworzysz schematy, bądź pracujesz na diagramach, to sam Nextcloud również umożliwi Tobie szybka i efektywną pracę w tym zakresie.  

 
  • Jeżeli chciałbyś udostępniać elementy innym osobom na zewnątrz, to Nextcloud również dostarcza takiego rozwiązania. Możesz zdecydować komu udostępniasz i na jak długo. 

 

> Łatwy dostęp do plików w dowolnym miejscu.

> Najwyższe bezpieczeństwo. Wbudowana kontrola dostępu do plików.

> Integracja z innymi środowiskami IT.

Podobne rozwiązania firm konkurencyjnych niosą ze sobą sporo ograniczeń. Tutaj sam decydujesz o kształcie usługi i polityce prywatności swojej firmy!